Economisch meest voordelige inschrijving (emvi)

PIANOo vat uitspraken samen en en beschrijft in het kort de relevantie voor de praktijk. Deze uitspraken over 'economisch meest voordelige inschrijving (emvi)' vallen onder de rubriek 'selectie en gunning'.

  • Laagste prijs en economisch meest voordelige inschrijving (emvi) zijn elkaar uitsluitende criteria. Als beide gunningscriteria voorkomen in de aanbestedingsstukken kan het onduidelijk zijn wat nu eigenlijk wordt bedoeld. Is dit niet het geval dan moet inschrijver op tijd hierover vragen stellen zodat dit kan worden meegenomen in de nota van inlichtingen. ('s Hertogenbosch, 7 december 2010, LJN: BO7962)

  • De beoordeling van kwaliteit is altijd subjectief. Daarom is het van belang op te nemen in de gunningsleidraad hoe deze kwaliteit zal worden beoordeeld. Door externen in te schakelen die verder niet betrokken zijn bij de beoordeling garandeer je een objectieve beoordeling.
    Bij de economisch meest voordelige inschrijving is er per definitie een relatieve beoordeling. (LJN:BM1413, 15 april 2010)

  • Varianten zijn alleen toegestaan bij gunning op basis van economische meest voordelige inschrijving (emvi). Varianten zijn dus niet toegestaan als het gunningscriterium de laagste prijs is. Als er wordt gegund op vaste prijs en verrekenprijzen als subgunningscriteria dan wordt er beoordeeld op economisch meest voordelige inschrijving en dus zijn varianten dan wel toegestaan. (LJN: BI0467, 26 juni 2009)

  • Maximumtarieven opnemen bij gunning op emvi (economisch meest voordelige inschrijving) mag in dit geval. Bij vaststellen van de maximumtarieven moet men zich oriënteren op de relevante markt. Er hoeft geen onderzoek te worden gedaan naar kostendekkendheid. De rechtsbeschermingsrichtlijn leidt ertoe dat als een belang van een inschrijvende partij is geschonden er ter bescherming van deze partij een rechtsmiddel beschikbaar moet zijn. (LJN: BH6192, 24 maart 2009)

  • Uitspraak van Europese Hof van Justitie. (C 19/00, 18 oktober 2001)

  • Als er in de inlichtingenfase geen vragen worden gesteld wordt er in beginsel vanuit gegaan dat deze er ook niet zijn.  (LJN:BM4442, 23 maart 2010)