Beoordelingsrichtlijn archeologie BRL 4000
Deze beoordelingsrichtlijn (BRL) is vastgesteld door het Centraal College van Deskundigen Archeologie (CCvD). De certificatie-instelling hanteert deze BRL samen met het certificatiereglement van de betreffende instelling. Het doel van dit certificatieschema is het borgen van het proces van voorbereiding, uitvoering en oplevering van archeologische werkzaamheden. De output van dit proces wordt gevormd door vondsten, monsters en projectdocumentatie. (februari 2018)
In deze BRL staan de eisen vermeld op grond waarvan een procescertificaat wordt afgegeven of gecontinueerd voor de voorbereiding, uitvoering en oplevering van archeologische werkzaamheden bij landbodems en waterbodems. Dit procescertificaat is bovendien gebaseerd op de protocollen die horen bij deze beoordelingsrichtlijn. De beoordelingsrichtlijn en bijbehorende protocollen vormen samen het certificatieschema ‘Archeologie’.
Eisen
Dit certificatieschema stelt alleen eisen aan de voorbereiding, uitvoering en oplevering van archeologische werkzaamheden door de gecertificeerde organisatie. Activiteiten die voorafgaan aan of volgen op de voorbereiding, uitvoering en oplevering van deze werkzaamheden door de gecertificeerde organisatie, vallen buiten de werkingssfeer van dit certificatieschema. Dit betreft onder meer de bestuurlijke besluitvorming omtrent het al dan niet uitvoeren van archeologisch (vervolg)onderzoek en het fysieke beheer van archeologische vindplaatsen.
Deze BRL en bijbehorende protocollen stellen alleen eisen aan archeologische aspecten van de werkzaamheden. De organisatie moet daarnaast voldoen aan eisen die voortvloeien uit bijvoorbeeld milieuwetgeving en arbowetgeving; deze eisen maken geen deel uit van deze BRL en protocollen.