De Week van Beter Aanbesteden
Als overheden en ondernemers hart voor elkaar hebben, in plaats van hard voor elkaar zijn. Daar draaide De Week van Beter Aanbesteden om (27 t/m 31 maart 2023). Het programma, maar ook andere organisaties organiseerden deze week verschillende kennissessies en deelden informatie en tips.
Weekprogramma
- Maandag 27 maart: Webinar Inkoop en de jaarlijkse accountantscontrole
Voor: o.m. inkoopmanagers, inkopers, contactmanagers en -beheerders, controllers, auditors, budgetverantwoordelijken
- Dinsdag 28 maart: Verdiepingssessie (MKB-)vriendelijk aanbesteden, hoe doe je dat?
Voor: inkoopadviseurs bij aanbestedende diensten
- Dinsdag 28 maart: Besloten workshop - Meer tenderen, beter tenderen voor gemeenten
Door: Gloudemans
Met elkaar van gedachten wisselen over openbare selectieprocedures bij grondverkoop en hoe je die eenvoudig en doelmatig kunt houden.
- Woensdag 29 maart: Verdiepingssessie Dialoog met de markt
Voor: inkopers en interne opdrachtgevers bij publieke organisaties (in het bijzonder gemeenten)
- Woensdag 29 maart: Marktontmoetingsdag – Oosterwolde
Door: Gemeente Ooststellingerwerf, Weststellingerwerf en Opsterland
Voor: ondernemers in de regio -
Woensdag 29 maart: Werkbezoek en Rondetafelgesprek MKB-Nederland
In het kader van de Week van Beter Aanbesteden gaat Jacco Vonhof, voorzitter MKB-Nederland, op werkbezoek bij Loon- en aannemersbedrijf Gebr. Van der Poel in Oude Ade. In een Rondetafelgesprek met diverse bestuurders van bedrijvenkringen wordt een aantal uitdagingen voor een betere aanbestedingspraktijk besproken. Het zal gaan over de opdrachten vanuit de gemeenten en hoe ondernemers kunnen bijdragen aan het verbeteren van aanbestedingen. - Donderdag 30 maart: Verdiepingssessie Meer waarde door professioneel contractmanagement
Voor: inkopers, contractmanagers en teammanagers bij aanbestedende diensten (in het bijzonder gemeenten)
- Donderdag 30 maart: Congres Aanbesteden in een veranderende wereld
Door: Aanbestedingscentrum Techniek Nederland, Aanbestedingsinstituut Bouw & Infra en Adviescentrum Aanbestedingen ‘Grond, Wegen en Groen’
Podcast Beter Aanbesteden

In De Week van Beter Aanbesteden lanceerden we de podcast Beter Aanbesteden. Aanbestedingsexpert Kim Schofaerts spreekt met ervaren bestuurders over impact maken met inkoop. Hoe zorg je dat je inkoop bijdraagt aan maatschappelijke doelen, zoals een klimaatneutrale, circulaire en inclusieve gemeente? 4 afleveringen, 4 gasten en 3 casussen.
Programma Beter Aanbesteden
Deze week wordt georganiseerd in het kader van programma Beter Aanbesteden. In 2021 startte dit vierjarige programma als coproductie tussen het ministerie van Economische Zaken en Klimaat, VNG, VNO-NCW/MKB Nederland en PIANOo. Het doel is het professionaliseren van de inkooppraktijk door het bevorderen van kennis, toepassing en dialoog voor ondernemers en aanbestedende diensten.