Intellectueel eigendom op Brusselse aanbestedingsagenda
De Europese Commissie laat onderzoeken of intellectuele eigendomsrechten (IE) expliciet moeten worden meegenomen in de komende herziening van de Europese aanbestedingswetgeving. Jurist Christina Wainikka (LLD) is gevraagd te analyseren hoe publieke opdrachtgevers omgaan met eigendomsrechten op documenten en resultaten van opdrachten, en wat daarvan de gevolgen zijn voor markt en innovatie.
Eigendomseisen onder de loep
In kennisintensieve sectoren is het gebruikelijk dat aanbestedende diensten eisen dat zij eigenaar worden van alle documenten, modellen en resultaten die tijdens een opdracht worden ontwikkeld. In de praktijk betekent dit vaak dat intellectuele eigendomsrechten volledig worden overgedragen aan de opdrachtgever.
Praktijkinformatie gevraagd
Om een goed onderbouwd advies aan de Europese Commissie te kunnen geven, wordt nu onderzocht hoe bedrijven in de praktijk omgaan met eigendomseisen van publieke opdrachtgevers.
In verband met auteursrechtelijke bescherming is alleen een inleiding/ samenvatting van dit artikel beschikbaar.
Lees het volledige artikel op aanbestedingscafe.nl.
Meer informatie
Innovation Impact Challenge
Dossier: Innovatie