Nieuwe dataset voor 2025 beschikbaar
TenderNed heeft de gegevens uit het aankondigingenplatform van het 4e kwartaal van 2025 aan de openbare dataset toegevoegd. Deze bevat alle openbare aanbestedingsdata vanaf 2016.
Dataset downloaden
Op de pagina Datasets aanbesteden kun je de nieuwste dataset downloaden als Excel- of JSON-bestand.
JSON bestanden verbeterd
De JSON bestanden worden nu op een andere manier gegenereerd. Hierdoor is alle informatie uit één publicatie nu in hetzelfde element terug te vinden. Voorheen werd de logica van de Excel-dataset gevolgd, waardoor informatie die in Excel op verschillende rijen stond, in de JSON in losse elementen werd geplaatst.
De OCID's zijn ook gewijzigd. Deze eindigen nu met het TenderNed-kenmerk van de aanbesteding. Verschillende publicaties van dezelfde aanbesteding zijn daardoor nu aan de hand van het OCID aan elkaar te koppelen.
Analyses maken
Je kunt de dataset gebruiken om analyses uit te voeren. Denk bijvoorbeeld aan het aantal aanbestedingen per aanbestedende dienst, welke procedures het meest gebruikt worden of aan welke ondernemingen opdrachten zijn gegund. TenderNed publiceert ook regelmatig analyses op basis van TenderNed-data.