Actuele uitspraken aanbestedingsrecht week 38
In week 38 zijn er 3 uitspraken op het gebied van het aanbestedingsrecht gepubliceerd. Deze uitspraken gaan over: aanbesteding moet gestaakt vanwege gewijzigde formule, aanbestedingsrecht niet geschonden bij opdracht herstructureren Food Center Amsterdam en eis maximaal 3 LED-modules niet disproportioneel.
Aanbesteding moet gestaakt vanwege gewijzigde formule
De Gemeente Katwijk heeft een niet-openbare Europese aanbesteding genaamd ‘Nieuwbouw Multifunctionele Accommodatie (MFA) Valken ‘68’ georganiseerd. Op 19 juni 2026 heeft [eiseres] bezwaar gemaakt tegen de voorlopige gunning, omdat de score voor het subonderdeel ‘Deelname Bouwteam’ volgens haar niet klopt. Met [eiseres] is de voorzieningenrechter van oordeel dat de Gemeente niet transparant heeft gehandeld door de vooraf in de aanbestedingsstukken bekendgemaakte formule na opening van de inschrijvingen te wijzigen. Naar het oordeel van de rechter leidt dit gebrek in de aanbesteding ertoe dat de aanbesteding moet worden gestaakt. (ECLI:NL:RBDHA:2026:26794, Rechtbank Den Haag, Datum uitspraak 15 september 2026, Datum publicatie 15 september 2026)
Samenvatting: Aanbesteding moet gestaakt vanwege gewijzigde formule
Aanbestedingsrecht niet geschonden bij opdracht herstructureren Food Center Amsterdam
De Gemeente Amsterdam heeft door middel van een aanbestedingsprocedure aan (een rechtsvoorganger van Marktkwartier de opdracht gegund om het Food Center Amsterdam (FCA ) te herstructureren. Aan deze overdracht van bevoegdheden is een Europese aanbestedingsprocedure voorafgegaan, waarvan niet gebleken is dat daarbij het aanbestedingsrecht is geschonden. Met het voldoen aan het aanbestedingsrecht is volgens het hof ook voldaan aan het gelijkheidsbeginsel en daarmee de Didam-regels omtrent het bieden van een passende mate van openbaarheid en het bieden aan potentiële serieuze gegadigden van de benodigde ruimte mee te dingen naar de (aankoop van de) onroerende zaak. (ECLI:NL:GHAMS:2026:2610, Gerechtshof Amsterdam, Datum uitspraak 8 september 2026, Datum publicatie 14 september 2026)
Samenvatting: Aanbestedingsrecht niet geschonden bij opdracht herstructureren Food Center Amsterdam
Eis maximaal 3 LED-modules niet disproportioneel
Op 18 september 2024 heeft de Gemeente Amsterdam een nationale openbare aanbestedingsprocedure getiteld “Ombouw verlichting sportvelden” gepubliceerd. Lumosa c.s. vorderen de Gemeente te verbieden de eis dat het aantal LED-modules maximaal 3 mag bedragen te handhaven. Dat een aanbestedende dienst een technische eis stelt waar één of meer ondernemingen niet aan kunnen voldoen betekent volgens de rechter nog niet per definitie dat de aanbestedende dienst handelt in strijd met het beginsel van gelijke behandeling. De eis van maximaal 3 LED-modules is niet disproportioneel. (ECLI:NL:RBAMS:2025:11545, Rechtbank Amsterdam, Datum uitspraak 3 juni 2025, Datum publicatie 14 september 2026)
Samenvatting: Eis maximaal 3 LED-modules niet disproportioneel
In het dossier Jurisprudentie vind je 2 rubrieken met uitspraken.
Een lijst met samenvattingen van uitspraken van het Hof van Justitie EU en de Nederlandse rechters, inclusief bovenstaande uitspraken. Deze lijst wordt wekelijks aangevuld.
Een lijst met de belangrijkste uitspraken van het Hof van Justitie EU, de Hoge Raad, gerechtshoven en rechtbanken. Gerubriceerd naar onderwerp en per onderwerp vind je adviezen.